Pobierz: Mapa tras rowerowych

Trasa rowerowa Nr 1 (zielona)

Do jeziora w Droszkowie albo do Bobrownik.
Jazdę zaczynamy od Zamku w Zaborze, przy krzyżu skręcamy w lewo, dalej przed stawem w lewo, w ul. Wapienną, jedziemy drogą asfaltową wzdłuż zbiorników wodnych zwanych wapnami, po drodze mijamy z prawej Wapno I, II i III, po lewej mamy przypałacowy park, jedziemy przepiękną aleją do kasztanowców, na wysokości lasu jedziemy prosto do osady Proczki. Tuż przed Proczkami skręcamy ostro w prawo, leśną droga gruntową mijamy sad owocowy, zmierzamy do drogi asfaltowej Dąbrowa – Czarna. Skręcamy lekko w prawo i dojeżdżamy do Czarnej, tu możemy skręcić w prawo lub w lewo. Kierunek w lewo, po kilkuset metrach, obok okazałego dębu, doprowadzi nas drogą leśną do Bobrownik. W Bobrownikach możemy kierować się na ścieżkę rowerową i most w Stanach albo przez Otyń, Niedoradz i Czarną wrócić do Zaboru. Gdy skręcimy w prawo i po kilkunastu metrach w lewo, dalej znowu w lewo, drogą pożarową dojedziemy do jeziora w Droszkowie (na drodze pożarowej należy zwrócić uwagę na znak kierunkowy w prawo do jeziora). Następnie skręt w prawo, dalej w lewo dojedziemy do osiedla mieszkaniowego w Droszkowie, ul. Brzoskwiniową dojedziemy do głównej drogi. Ulicami Zielonogórską i 3 Maja tuż za sklepem Sezam i kościołem skręcamy w prawo. Jedziemy ul. Kościelną do lasu, tu na roztaju dróg lekki skręt w lewo. Droga gruntową wśród pól i pięknych widoków dojedziemy do Zaboru, ul. Polną obok Pszczelarni i dalej ul. Chłapowskiego jesteśmy w centrum Zaboru.
Trasa oznakowana na kierunkowych tabliczkach kolorem zielonym.

 

Trasa rowerowa Nr 2 (żółta)

Do Bukowej Góry i Bobrownik)
Jazdę zaczynamy od Zamku w Zaborze, przy krzyżu skręcamy w lewo, dalej przed stawem w lewo, w ul. Wapienną, jedziemy drogą asfaltową wzdłuż zbiorników wodnych zwanych wapnami, po drodze mijamy z prawej Wapno I, II i III, po lewej mamy przypałacowy park, jedziemy przepiękną aleją do kasztanowców, na wysokości lasu jedziemy prosto do osady Proczki. Tuż przed Proczkami skręcamy lekko w prawo i drogą pożarową dojeżdżamy do drogi Milsko – Dąbrowa, tu skręcamy w prawo i asfaltem dojedziemy do Dąbrowy. W miejscowości przed świetlicą wiejską skręcamy lekko w lewo, prosto dojeżdżamy do lasu. Po kilkudziesięciu metrach możemy jechać górą, drogą piaszczystą albo dołem przy Odrze (ta droga przy dużych stanach wody jest nieprzejezdna) i dojedziemy do Bobrownik. Jadąc dołem możemy zobaczyć historyczną budowlę hydrologiczną – samozamykane wrota działające w oparciu o stany wody w Odrze. W Bobrownikach możemy kierować się na ścieżkę rowerową i most w Stanach albo przez Otyń, Niedoradz i Czarną wrócić do Zaboru.
Trasa oznakowana na kierunkowych tabliczkach kolorem żółtym.

 

Trasa rowerowa Nr 3 (pomarańczowa)

Do mostu na Odrze
Jazdę zaczynamy od Zamku w Zaborze, przy krzyżu skręcamy w lewo, dalej przed stawem w lewo, w ul. Wapienną, jedziemy drogą asfaltową wzdłuż zbiorników wodnych zwanych wapnami, po drodze mijamy z prawej Wapno I, II i III, po lewej mamy przypałacowy park, jedziemy przepiękną aleją do kasztanowców, na wysokości lasu jedziemy prosto do osady Proczki. Tuż przed Proczkami skręcamy lekko w prawo i drogą pożarową dojeżdżamy do drogi Milsko – Dąbrowa, tu skręcamy w lewo i asfaltem dojedziemy do Milska, za przystankiem w kierunku do Zaboru, skręcamy w prawo potem w lewo i jedziemy do winnicy Milsko, drogą przy odgrodzeniu, tuż za winnicą skracamy lekko w prawo, leśnym duktem dojedziemy do nowej obwodnicy i mostu. Drogą dojazdową (szutrową) możemy pojechać w prawo lub w lewo. W prawo przez most dojedziemy do Przewozu i dalej po wale nad Odrą do mostu w Stanach. W lewo szutrową dojazdówką dojedziemy do Zaboru, ul. Witosa do centrum miejscowości.
Trasa oznakowana na kierunkowych tabliczkach kolorem pomarańczowym.

 

Trasa rowerowa Nr 4 (czarna)

Do pól golfowych i Starego Kisielina
Jazdę zaczynamy od Zamku w Zaborze, przy krzyżu przez skrzyżowanie jedziemy prosto, ul. Klonową, przez rondo nowej obwodnicy, starą drogą do Łazu albo droga dojazdowa (szutrową) przy obwodnicy dojedziemy przez kolejne rondo do skrzyżowania Droszków – Przytok. Obieramy kierunek na Przytok i asfaltówką dojedziemy do nowego osiedla w Przytoku, tu w prawo skręcamy na osiedle ul. Źródlaną i drogami osiedlowymi w lewo ul. Makowa, potem po kilkuset metrach w prawo ul. Myśliwską dojedziemy do lasu, kolejny skręt w lewo i w prawo dojedziemy do pól golfowych. Możemy odwiedzić pola, potem w kierunku do Przytoku. W Przytoku ul Słoneczną skręcamy w lewo i dojedziemy do Lubuskiej i ponownie w lewo, po kilkuset metrach na końcu miejscowości możemy skręcić w lekko w prawo albo prosto asfaltem do Zaboru. Jeżeli skręcimy w prawo. jedziemy duktem leśnym do drogi pożarowej. Przy pożarówce skręcamy w prawo i ta drogą dojedziemy do leśniczówki w St. Kisielinie. Dalej przez St. Kisielin, Nowy Kisielin, Droszków dojedziemy do Zaboru.
Trasa oznakowana na kierunkowych tabliczkach kolorem czarnym.

 

Trasa rowerowa Nr 5 (niebieska)

Do Cigacic albo do Przytoku
Jazdę zaczynamy od Zamku w Zaborze, przy krzyżu skręcamy w prawo, lekkim skosem jedziemy ul. Witosa w kierunku Tarnawy, przejeżdżamy przez nową obwodnicę prowadzącą do mostu, tuż za obwodnicą skręcamy w lewo, drogę szutrową po kilkudziesięciu metrach następny skręt w prawo, dalej jedziemy tuż przy lesie drogą gruntową aż do starego traktu do Odry (droga kamienno- szutrowa). Przejeżdżamy trakt prosto aż do drogi asfaltowej w kierunku do Wielobłot. Tu skręcamy w prawo i po kilkudziesięciu metrach w lewo, w drogę pożarową, którą dojedziemy aż do drogi Przytok – Rajewo – Przytoczki. Tu możemy skręcić w prawo albo w lewo. W prawo jedziemy szutrówką do Rajewa, dalej prosto do Przytoczek, tu skręcamy w prawo i drogami gruntowymi przez pola dojedziemy do Cigacic. Stąd możemy pojechać do portu następnie wrócić ścieżką rowerową do Zawady, potem skręcić na Jany, przez Przytok Łaz do Zaboru.
Jeżeli wcześniej skręcimy do Przytoku, jedziemy ul. Odrzańską na końcu tej ulicy skręcamy w lewo i ul. Lubuską przejeżdżamy przez Przytok do Łazu. W Łazie na rondzie możemy pojechać szutrową droga dojazdową przy nowej obwodnicy albo stara drogą asfaltową przez Łaz do centrum Zaboru.
Trasa oznakowana na kierunkowych tabliczkach kolorem niebieskim.