Zaborski Sad

Zaborski Sad

Jagodowa 6, 66-003 Zabór

Telefon 731582335

Podstawowa działalność:

  • WYNAJEM POKOI GOŚCINNYCH
  • CHÓW, HODOWLA ZWIERZĄT
  • UPRAWA WARZYW I OWOCÓW
  • RĘKODZIEŁO

Zaborski Sad to gospodarstwo regeneratywne składające się z siedliska i farmy. Siedlisko położone jest na łączniku między Zaborem, a wsią Proczki,u bram wapiennikowego raju, na skraju ostoi leśnej. W tym magicznym miejscu, w którym dawniej znajdowały się sady i pola uprawne powstała nowa „chałupa”, będąca spełnieniem marzeń o powrocie na wieś. Jako wnuczka i prawnuczka gospodarzy, marzyłam o stworzeniu gospodarstwa rodzinnego, opartego na szacunku do ziemi, starych metodach uprawy, hodowli opartej tradycyjnych metodach chowu i spełnianiu naturalnych potrzeb zwierzaków. Dlatego w rodzinnych stronach między Droszkowem a Kisielinem powstaje regeneratywna farma.

Chałupa zaprasza gości do odpoczynku w czterech 2-3 osobowych pokojach- każdy z prywatną łazienką. Do dyspozycji turystów jest również dobrze wyposażona kuchnia. Część dla gości posiada osobne wejście, co sprawia, że turyści mają zachowaną prywatność, ciszę i spokój. W sezonie wiosenno letnim otwarty jest ogródek rekreacyjny, w którym biesiadujemy przy ognisku. O atmosferę dbają wszędobylskie kury , kotka DJ i inne zwierzaki które bytują w siedlisku.

Część gospodarska to oczywiście kurki, broilery, świnki i …. czas pokażeco jeszcze.
Co roku, w gospodarstwie można dostać warzywa sezonowe i jabłka staroniemieckich odmian- reneta szara i złota. Są dostępne jajka od Kur Krysiek.
Celem gospodarstwa jest sprzedaż produktów spożywczych „od rolnika do konsumenta” tak aby droga jaką pokonuje żywność „z pola do stołu” była jak najkrótsza.
Gospodarstwo jest w trakcie rozwoju. Ale rolnictwo to nie wszystko. W siedlisku jest miejsce na warsztaty artystyczne i rozwojowe, sesje coachingowe, imprezy… ŻYCIE… w rodzinnej ciepłej atmosferze..

Zaborski Sad jest również ostoją wsparcia dla rolników. To tu powstał projekt MUREM ZA ROLNIKIEM. Dom przy Jagodowej scala różne projekty, łączy ludzi, jest przystankiem i wytchnieniem.

Zapraszamy do odwiedzin
https://www.youtube.com/results?search_query=zaborski+sad

Zapraszamy:

  • Informacja o zbliżających się wydarzeniach
  • Informacja o wolnych pokojach
  • Inne informacje

Formularz kontaktowy