Pobierz: Mapa tras spacerowych

Trasa spacerowa Nr 1 (czerwona – 5,3 km)

Wzdłuż jeziora Liwno
Wędrówkę zaczynamy od Zamku w Zaborze, przy krzyżu skręcamy w lewo, dalej przed stawem w lewo, w ul. Wapienną, wędrujemy wzdłuż zbiorników wodnych zwanych wapnami, po drodze mijamy z prawej Wapno I, II i III, po lewej mamy przypałacowy park, idziemy przepiękną aleją aż do kasztanowców, na wysokości lasu skręcamy w lewo skrajem lasu lub przy jeziorze dojdziemy do drogi asfaltowej Zabór – Milsko, tu skręcamy w lewo i ul. lipową kończymy spacer w centrum Zaboru.
Trasa oznakowana na kierunkowych tabliczkach kolorem czerwonym.

 

Trasa spacerowa Nr 2 (niebieska – 8,3 km)

Do Proczek
Wędrówkę zaczynamy od Zamku w Zaborze, przy krzyżu skręcamy w lewo, dalej przed stawem w lewo, w ul. Wapienną, wędrujemy wzdłuż zbiorników wodnych zwanych wapnami, po drodze mijamy z prawej Wapno I, II i III, po lewej mamy przypałacowy park, idziemy przepiękną aleją aż do kasztanowców, na wysokości lasu idziemy prosto aż do osady Proczki. W Proczkach po lewej mijamy winnicę Na Leśnej Polanie, tuż za ostatnim budynkiem skręcamy w lewo i drogą pożarową przez las dojdziemy do drogi asfaltowej Zabór – Milsko, tu skręcamy w lewo i ul. Lipową kończymy spacer w centrum Zaboru.
Trasa oznakowana na kierunkowych tabliczkach kolorem niebieskim.

 

Trasa spacerowa Nr 3 (zielona 9,1 km)

Do Odry i Łazu
Wędrówkę zaczynamy od Zamku w Zaborze, przy krzyżu skręcamy w prawo, lekkim skosem idziemy ul. Witosa w kierunku Tarnawy, przechodzimy przez nową obwodnicę prowadzącą do mostu, tuż za obwodnicą skręcamy w lewo, drogę szutrową po kilkudziesięciu metrach następny skręt w prawo, dalej idziemy tuż przy lesie drogą gruntową aż do starego traktu do Odry (droga kamienno- szutrowa). W prawo dochodzimy do Odry, mały odpoczynek nad rzeką i wracamy starym traktem do Łazu, tu na skrzyżowaniu skręcamy w lewo i przez nową obwodnicę ul. Klonową docieramy do centrum Zaboru. Po drodze mijamy w Łazie winnicę Ingrid, Miłosz, Żelazny oraz kompleks Lubuskiej Winnicy Samorządowej z Centrum Winiarstwa.
Trasa oznakowana na kierunkowych tabliczkach kolorem zielonym.